Sekulární františkánský řád

K terciářům, jak se sekulárním františkánům také říká, patří lidé, kteří se „uprostřed světa" snaží žít podle evangelia – stejně jako svatý František.

 

Formační setkání

Scházíme se jednou za měsíc v klášteře u kapucínů, vždy třetí sobotu v měsíci, začátek ve 13:15 hod. Setkání jsou určena pro členy našeho místního bratrského společenství.

  • Program: modlitba, formace – řehole SFŘ, spisy sv. Františka, sdílení
  • Duchovní asistent: br. Kryštof Javůrek OFMCap.

Biblická hodina

Každé úterý po večerní mši svaté od 18–19:30 hod. se scházíme na biblickou hodinu, která je otevřená pro všechny příznivce svatého Františka.

 

  • Program: modlitba, čtení a zamyšlení nad Evangeliem na nadcházející neděli, sdílení
  • Za přitomnosti br. Kryštofa Javůrka OFMCap.

 

 Kontakt: Zdislava Martina Filipová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., webové stránky MBSPěvecký sbor Proglas

Při kapucínském kostele působí Moravský cherubínský sbor – Proglas. Zpívají skladby české, latinské, staroslovanské i jiné. Jedná se většinou o vícehlasé zpěvy bez doprovodu nástrojů. Schází se každou středu v 18 hodin, s výjimkou prázdnin. Sbor je otevřený pro nové zájemce a zájemkyně.

 

Kontakt: Miroslav Hrodek, listar(@)post.cz

 

Modlitební skupina Padre Pia

Skupina je otevřená pro všechny ctitele otce Pia. Setkání se konají vždy první úterý v měsíci od 16:15 do 20:00 hodin. Program začíná modlitbou růžence, následuje mše svatá, duchovní téma a modlitba. 

 

Kontakt: Taťána Kestlerová, tkestlerova(@)volny.cz

 

Anonymní alkoholici

Toto společenství sdružuje lidi, kteří jsou závislí na alkoholu. Jedinou podmínkou členství je touha přestat pít. Ve skupině sdílejí své zkušenosti, sílu i naději, že mohou vyřešit svůj společný problém a pomoci sobě i druhým k uzdravení. Scházejí se každé pondělí (17.30 h). Podrobnosti najdete na stránkách AA.

 

Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Jirka: 607 775 549, Hana: 724 770 744