Společenství při klášteře kapucínů

 

Sekulární františkánský řád

K terciářům, jak se sekulárním františkánům také říká, patří lidé, kteří se „uprostřed světa“ snaží žít podle evangelia – stejně jako svatý František.

Společenství se schází dvakrát do měsíce na formačním a modlitebním setkání:

  • Formační setkání: 2. sobota v měsíci, začátek ve 13 h. Program: modlitba, formace – spisy sv. Františka (duchovní asistent: br. Pavel Uhřík), sdílení.
  • Modlitební setkání: 4. sobota v měsíci, začátek ve 13 h. Program: modlitba, čtení a zamyšlení nad Písmem svatým, sdílení.

 

Každou první sobotu v měsíci koná pouť na mariánské poutní místo Vranov u Brna. Pouť je určena nejen pro terciáře, ale pro všechny ctitele Panny Marie a sv. Františka. Vycházejí v 9 h z Útěchova, odkud jdou pěšky na Vranov na mši svatou, která začíná v 11 h. Po cestě se společně modlí růženec.

 

Kontakt: Alena Hrbková, 602 409 946, sfrbrnokapucini(@)gmail.com, webové stránky společenství

 

Pěvecký sbor Proglas

Při kapucínském kostele působí Moravský cherubínský sbor – Proglas. Zpívají skladby české, latinské, staroslovanské i jiné. Jedná se většinou o vícehlasé zpěvy bez doprovodu nástrojů. Schází se každou středu v 18 hodin, s výjimkou prázdnin. Sbor je otevřený pro nové zájemce a zájemkyně.

 

Kontakt: Miroslav Hrodek, listar(@)post.cz

 

Modlitební skupina Padre Pia

Skupina je otevřená pro všechny ctitele otce Pia. Setkání se konají vždy poslední sobotu v měsíci od 9 do 12 hodin. Program začíná modlitbou růžence, následuje mše svatá, adorace, duchovní téma a modlitba Anděl Páně. Podrobnější informace najdete na stránkách Servi della Sofferenza.

 

Kontakt: Taťána Kestlerová, tkestlerova(@)volny.cz

 

Anonymní alkoholici

Toto společenství sdružuje lidi, kteří jsou závislí na alkoholu. Jedinou podmínkou členství je touha přestat pít. Ve skupině sdílejí své zkušenosti, sílu i naději, že mohou vyřešit svůj společný problém a pomoci sobě i druhým k uzdravení. Scházejí se každé pondělí (17.30 h). Podrobnosti najdete na stránkách AA.

 

Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Jirka: 607 775 549, Hana: 724 770 744