Kostel pruceli 150

Otevření kostela v Olomouci

Od neděle 21. června 2020 budou v našem kostele Zvěstování Páně v Olomouci slaveny bohoslužby jako obvykle. V neděli 10 a 17 hod, pondělí - pátek v 17 hod.

Těšíme se na Vás

novéna k Duchu svatému 2019Novéna k Duchu svatému

Bratři kapucíni z Olomouce vás srdečně zvou ke společným modlitbám.

Novéna k Duchu svatému bude probíhat po devět večerů v olomouckém kapucínském kostele. Začínáme v pátek 22. května 2020.

Program začne vždy v 19.30 h. Hodinu setrváme v modlitbě. A ve 20.30 h se v tichosti rozejdeme. Plakátek zde.

2020 03 25Nadpřirozenost předpokládá přirozenost

Milí Češi a Moraváci na jedné karanténní lodi,
víme, že jste ve stresu a pod tlakem. Neexistuje sice žádná zázračná rada, jak na dálku zatočit s úzkostí, psychickými potížemi či virem samotným, ale jako kliničtí psychologové a psychoterapeuti jsme pro vás připravili stručný soubor doporučení, který vám v tyto dny snad přijde k duhu:

Číst dál...

obnova virPostní duchovní obnova s koronavirem

Letošní postní doba je zvláštní a kříží naše plány a představy o prožití postní doby. Hrůza!? Je tu realita koronavirové epidémie a je tu náš duchovní postoj – ona „kouzelná hůlka“, která proměňuje i prach či dokonce hnůj v poklad. Nic neexistuje bez vztahu k Bohu, nic, kde bychom nemohli použít hůlku, děkovat a měnit sebe (přinejmenším) a okolí.  Ne svou silou ovšem, ale silou Krista, ve spojení s Ním. Chvála Tobě, Pane, který proměňuješ i zlo v dobro.

Číst dál...

Olomouc primice 150 135Mše svatá s kapucíny na Proglasu

V pondělí od 18 hodin Vás zveme ke společnému slavení mše svaté s bratry kapucíny, z olomoucké komunity, prostřednictvím Radia Proglas.

adoraceMše svatá v době epidemie aneb Duchovní příjímání

Moderní autoři mluví o tzv. duchovním sv. přijímání. “Přijímat duchovně znamená spojit se s Kristem, v eucharistii přítomným, ne však přijetím svátostným, nýbrž jen touhou, která vychází z víry láskou oživené.”

Číst dál...