Večeře s kapucinátem 2Večeře s kapucinátem

Svátek svatého Narcise jsme prožívali společnou večeří se studenty ubytovanými na Kapucinátu. Každý si připravil tři fotky, které měli charakterizovat místo odkud pochází, rodinu a záliby. Takto jsme mohli trochu víc poznat studenty, kteří bydlí v našem klášteře, ministrují a pracují na zahradě a oni zase mohli poznat nás bratry. Fotky zde.

Výlet Dominikáni 2Rekreace s bratry Dominikány

V den kdy si celá země státním svátkem připomínala vznik samostatného československa jsme se společně s bratry svatého Dominika vydali na procházku podzimní krajinou.

Číst dál...

Pavel 2Posila naší komunity

Od 24. října 2019 je novým členem našeho bratrského společenství bratr Pavel Uhřík. Po 30 letech se vrací jako kněz do služeb olomoucké arcidiecéze. Po dlouholetém působení v Brně a po krátkém působení v Praze se  poprvé stává součástí komunity bratří v Olomouci.

Hradec duch pbnovaDuchovní obnova v Hradci Králové

Ve dnech 18. a 19. 10. 2019 jsme se podíleli na Podzimní duchovní obnově v Hradci Králové v kostele Božského Srdce Páně ve farnosti Pražské předměstí. V pátek během mše svaté bratr Radek uvedl farníky do tématu duchovní obnovy, kterým byla Cesta zraněnosti.

Číst dál...

Rozlučka s Konrádem 2Rozlučka s Konrádem

Naše komunita se dne 28. 10. 2019 zahalila do smutku, neboť naší komunitu po třech letech opustil bratr Konrád, který se stal součástí komunity v Sušici. Přejeme mu radostné prožívání dnů na Šumavě.