kapucin CSM 150Kapucíni jsou v Olomouci na setkání mládeže

Od 15. do 20. srpna 2017 Olomouc hostí Celostátní setkání mládeže. A my kapucíni jsme u toho. 

 

Během Celostátního setkání mládeže se můžete setkat s patnácti bratry kapucíny z celé republiky, kteří mají na starost nejrůznější služby.

 

Duchovní záštitu nad jejich počínáním během CSM převzal náš bratr Titus (82 let). Po dobu setkání je v olomouckém kapucínském kostele k dispozici k modlitbě i k osobním rozhovorům – vždy od 9 do 16 hodin.

 

Zpovídání

V kapucínském kostele na Dolním náměstí bude každý den možnost zpovědi od 13 do 15 hodin. Ve zpovídání se budou střídat bratři Šimon, František, Dismas a Jan.

 

Přednáška o vnitřní modlitbě

Ve čtvrtek dopoledne se budou na setkání konat přednášky na duchovní témata. Bratr Bonaventura, provinciál kapucínů, bude mluvit o vnitřní modlitbě: co je při ní důležité, jakou roli v ní hrají různé techniky, jaký bývá obvykle její vývoj, k čemu nám vlastně je a co všechno dokáže ovlivnit.

 

S kapucíny u cappuccina

Před kostelem budeme nabízet klasický teplý nápoj cappuccino a také studený nápoj kapucíno, připravený z mléka, kávy, medu a salka. K nápojům budou bratři připravovat vždy čerstvě napečené buchty.

kapucin CSM

Ve stánku bude možné také zakoupit knihu Blázni pro Boha, která představuje řeholní život v České republice. Příspěvkem za občerstvení či knihu budou moci mladí lidé přispět na SONS – sjednocenou organizaci nevidomých a slabozrakých.

 

Ve stánku se budou střídat bratři Dominik, Martin, Marian, Pio, Samuel a Nehemiáš, kteří budou k dispozici k rozhovorům. Bratr Radek se postará o hudební doprovod. Klášterní kuchyň bude řídit bratr Konrád s pomocnicemi Maruškou a Janou. Stánek bude otevřený od úterý do soboty od 9 do 16 hodin.

 

Bratr Martin bude pomáhat sestrám františkánkám v jejich klášterní kavárně Ode na Hrnčířské ulici.

 

Prohlídky kláštera

Během setkání mládeže budeme provádět klášterními prostorami – hlavně kostelem, chórem a zahradou. Bratři, které budou moci mladí lidé oslovit, jsou Maxmilián, Pio, Cyril a Marian.

 

Prohlídky budou vždy po půl hodině ve středu a ve čtvrtek od 13 do 14.30 h a v sobotu od 13 do 16 h.

 

Benefiční blěší trh

Pod terasou kostela je otevřen Benefiční bleší trh, kde je možné si vybrat ze zboží nejrůznějšího sortimentu – od nádobí, porcelánu, obrázků, devocionálií až po bižuterii či elektrospotřebiče.

 

I na tomto místě se budou moci lidé setkat s bratrem kapucínem, konkrétně Vavřincem, nebo se zájemci o náš řád a popovídat si.

 

Cenu vybraného zboží si nakupující určuje sám a zvolenou částkou přispívá na nevidomé. Bleší trh bude otevřen od úterý až do soboty od 9 do 16 hodin.

 

Jsme rádi, že můžeme CSM prožít spolu s vámi.

 

[8. srpna 2017]