MarianskaKapucínský klášter v Mariánské u Jáchymova

V západních Čechách ještě chvíli zůstaneme a navštívíme někdejší mariánské poutní místo, za komunistů proměněné ve vyšetřovnu StB a později srovnané se zemí.

   Číst dál…

PaulHinder mBiskupem v muslimském světě

Z webu generální kurie přebíráme zajímavý rozhovor s naším spolubratrem, biskupem Paulem Hinderem, který již od roku 2005 působí v Perském zálivu.

Číst dál...

MostKapucínský klášter v Mostě

Klášter v Mostě patří mezi trojici kapucínských konventů, které byly zbourány. Zatímco u jihlavského kláštera nebo kláštera v Mariánské u Jáchymova bychom možná nějakou tu cihlu ještě našli, mostecký klášter stejně jako celé královské město zmizel kvůli těžbě uhlí v nenávratnu.

   Číst dál…

papa gen mPapež bratřím kapucínům

14. září 2018 při audienci, kterou papež František poskytl bratřím přítomným na generální kapitule, jim také odevzdal toto své poselství:

Číst dál...

RobertoGenerální kapitula

27. srpna 2018 začal náš Řád slavit svou generální kapitulu, na niž se sjelo 118 bratří kapitulářů, kteří zastupují všechny provincie a kustodie, které jsou rozesety po celém světě.

Číst dál...

o. PioOslava sv. otce Pia z Pietrelciny v Praze u sv. Josefa, náměstí Republiky

Provincie kapucínů v ČR vás srdečně zve na oslavu výročí 50 let od jeho smrti a 100 let od stigmatizace svatého otce Pia z Pietrelciny a ve dnech 21.-22. září a 18.-19. října 2018.

Číst dál...