brnoVíkendové setkání zájemců v Brně

Bratři kapucíní zvou na setkání zájemců a kandidátů, které zaujala kapucínská spiritualita, do našeho brněnského kláštera. Můžete přijet v pátek 25. ledna 2019 v podvečer. Pozvánku s bližšími informacemi najdete zde.

 

OpocnoKapucínský klášter v Opočně

Východočeské Opočno je naše poslední letošní zastávka na kapucínském putování. Stěny zdejšího kláštera byly svědkem toho, jak fungovala komunistická „péče“ o staré a nemocné řeholníky.

  Číst dál…

leopoldo mPatron onkologicky nemocných

U příležitosti 72. zasedání Italské biskupské konference, která se konala ve Vatikánu od 12. do 15. listopadu, se hodně mluvilo o schválení kompletního překladu italského vydání třetí edice Římského misálu – i s novým překladem modlitby Otče náš.

Číst dál...

PaulHinder mBiskupem v muslimském světě

Z webu generální kurie přebíráme zajímavý rozhovor s naším spolubratrem, biskupem Paulem Hinderem, který již od roku 2005 působí v Perském zálivu.

Číst dál...

MostKapucínský klášter v Mostě

Klášter v Mostě patří mezi trojici kapucínských konventů, které byly zbourány. Zatímco u jihlavského kláštera nebo kláštera v Mariánské u Jáchymova bychom možná nějakou tu cihlu ještě našli, mostecký klášter stejně jako celé královské město zmizel kvůli těžbě uhlí v nenávratnu.

   Číst dál…

papa gen mPapež bratřím kapucínům

14. září 2018 při audienci, kterou papež František poskytl bratřím přítomným na generální kapitule, jim také odevzdal toto své poselství:

Číst dál...