Filtrovat

100 let republiky oslavíme komentovanou prohlídkou

Knihovna 150 02100 let republiky oslavíme komentovanou prohlídkou

V neděli 28. října 2018 ve 14 h vás srdečně zveme na komentovanou prohlídku našeho brněnského kostela a historické knihovny.

   Číst dál…

Kategorie:

34 nových blahoslavených

Okružní list generálního ministra

čj. 00700/13

 

34 nových blahoslavených

 

Br. Tomáš z Olery, vyznavač,

br. Ondřej z Palazuela a 32 druhů mučedníků

 

Nejdražší bratři

1. Jsem rád, že se mohu s každým z vás podělit o radostnou zprávu: do již dosti dlouhého seznamu svatých a blahoslavených z ŘáduMenších bratří kapucínů bude brzy zapsáno čtyřiatřicet nových blahoslavených.

Kategorie:

Kapucínská hrobka získala ocenění

Kapucínská hrobka získala ocenění

Kapucínská hrobka v Brně získala v červnu 2014 ocenění od cestovatelského portálu TripAdvisor. Na jejich stránkách, které ročně navštíví kolem čtvrt miliardy uživatelů, se turisté z celého světa dělí o své zkušenosti.

Kategorie:

Odhalená tvář barona Trencka

Trenck nova tvarOdhalená tvář barona Trencka

Poslední červnovou středu, 27. 6. 2018 v 17.30 h, se refektář brněnského kláštera stane dějištěm velkého odhalení.

   Číst dál…

Kategorie:

Porciunkule v Brně

Kategorie:

S kapucíny na Radiu Proglas

Radio Proglas připravilo devítidílný cyklus o životě bratří kapucínů. Hosté pořadu pocházejí z kapucínských komunit Asie, Evropy a Afriky. Kromě příslušnosti k Řádu menších bratří je spojuje také to, že v současné době studují v Římě františkánskou spiritualitu či teologii.

Kategorie:

Setkání zájemců o řád (2)

kostelmalySrdečně zveme zájemce o náš řád na víkendové setkání do Olomouce

Od pátečního večera 25. září do pondělí 28. září, kdy v rámci setkání budeme pořádat na zahradě rytířský turnaj pro děti.

Kategorie:

Vánoční bohoslužby a zpovídání u Kapucínů v Olomouci

Předvánoční zpovídání a vánoční bohoslužby

Připojujeme přehled předvánočního zpovídání v našem olomouckém kostele Zvěstování Páně a také pořad vánočních bohoslužeb.

Kategorie:

Výstava těla otce Pia

Stálá výstava těla otce Pia

 

Od 1. června letošního roku bude znovu a tentokrát trvale vystaveno k ucívání tělo svatého Pia z Pietrelciny.

Kategorie:

Žehnání nového kříže v Olomouci

Apoštolským listem Porta fidei vyhlásil papež Benedikt XVI. „Rok víry“. Jeho oslava začala 11. října 2012, u příležitosti padesátého výročí zahájení II. vatikánského koncilu, a skončí 24. listopadu 2013, o slavnosti Ježíše Krista Krále. Cílem tohoto roku je lépe poznat a vyznat svou víru. V naší vlasti navíc slavíme 1150. výročí příchodu svatých Cyrila a Metoděje na Moravu. Nejen tyto dva důležité momenty nás vedli ke společné oslavě spolu s našimi farníky, při které jsme v neděli 30. června po mši svaté slavnostně posvětili nový kříž na klášterní zahradě. Byl postaven jako poděkování Pánu Bohu za přijatý dar víry, kterou nám přinesli sv. Cyril a Metoděj. Po slavnostní mši svaté v kostele, jsme se přesunuli na klášterní zahradu, kde byl nový kříž instalován. Zde proběhla krátká pobožnost s následným posvěcením kříže a poté společné pohoštění v refektáři kláštera pro všechny zúčastněné.

Kategorie: