Výročí P. Františka Ferdy

Letos je to 105 let, co se 31. března v Dražkovicích nedaleko Spáleného Poříčí narodil P. František Ferda, katolický kněz s darem uzdravování. Tehdejší generální vikář Václav Dvořák v roce 1991 připomněl jeho slova: "To, co mám, nemám pro sebe, mám to všechno pro druhé."

Číst dál...

HeryanwebDo třetice všeho dobrého: Laďa Heryán

O sušické návštěvě Ladislava Heryána jsme už psali. Vedle pozvánky na akci jsme zveřejnili i Heryánovské ohlédnutí. Tak jaký trumf ještě můžeme "vytáhnout z rukávu"? Tento: na YouTube už visí videozáznam!

Číst dál...

Samuel Přehodnocovač

V tuto chvíli už je namluvena a sestříhána. Kdo? Co? Myšlenka na den, kterou s br. Petrem natočila redaktorka Radia Proglas Radka Rozkovcová. Biblické povzbuzení půjde do éteru v neděli 22. března 2020.

Číst dál...

Dopis do karantény ze Sušice

Sušický farář o. Marek Donnerstag, spolu s ostatními kněžími, napsal list svým farníkům i všem obyvatelům města Sušice. Pokud byste měli zájem, můžete si jej přečíst.

Číst dál...

Seriál na Liturgii.cz

Na webu Liturgie.cz můžete sledovat videa z projektu "Liturgie v čase bez liturgie". Celý tým zmíněného portálu výborně zareagoval na současný stav, kdy jsou veřejné bohoslužby zrušeny. A nyní zde najdete i průvodce domácí velikonoční liturgií.

Číst dál...

Susice 150Rušení bohoslužeb v Sušici

Omlouváme se, že v čase celostátní karantény je náš kostel otevřen jen po předsíň k osobní modlitbě. Níže najdete, jak je to se zpovědí a též s podáváním eucharistie ve farnosti. Těšíme se, že se po odvolání karantény znovu setkáme.

Číst dál...