ToufarJosefP. Josef Toufar, oběť komunistického pronásledování církve

Na středu 18. září 2019 jsme pozvali do sušického kláštera Miloše Doležala, aby nám od 19 h v historickém refektáři přiblížil životní příběh Josefa Toufara, kněze uneseného z číhošťské fary a umučeného Státní bezpečností.

Číst dál...

O pouti do Říma na kanonizaci sv. Anežky

Ve středu 4. září 2019 uvítáme v Sušici Františka Reichela, národního ministra SFŘ a také spoluorganizátora poutě do Říma v roce 1989. Od 19 h bude v refektáři vyprávět o tom, jak se pouť tenkrát připravovala a co nám sv. Anežka vyprosila.

Číst dál...

Terciari tau 150

Mariánská pouť Prahou

V sobotu 1. června 2019 proběhla Mariánská pouť Prahou, která je pořádána sekulárními františkány. Sušické terciářské společenství bylo u toho. Několik momentek z putování po pražských kostelích si můžete prohlédnout ve → fotogalerii.

Číst dál...

sfr slibyTerciářské sliby ve fotografiích

V sobotu 4. května 2019 složilo pět členů místního bratrského společenství Sekulárního františkánského řádu sliby. Malé ohlédnutí a zároveň ochutnávku z atmosféry této slavnosti najdete ve → fotogalerii.

Číst dál...

Porciunkule 2018

Slavnost Panny Marie Andělské v Sušici

Srdečně Vás zveme na slavnost Panny Marie Andělské z Porciunkule v pátek 2. srpna 2019. Mše svaté budou slouženy v klášterním kostele v 9, 11 a 18 h.

Číst dál...