Koncert a slavnost sv. Františka v Sušici

Letošní oslava sv. Františka by mohla vypadat takto: 3. října 2020 po ranní mši sv. "Cappuccino" a v 19 h Transitus. V neděli 4. října v 16 h koncert Gemini musicales a v 18 h slavnostní mše sv.

Číst dál...

Zvonohra na vlastní oči

O prodlouženém víkendu 26.–28. září 2020 proběhne v pražské Loretě ojedinělá a exkluzivní akce: zpřístupnění věže s barokním mechanismem zvonohry. Součástí komentované prohlídky bude také hra carillonéra i ukázka archiválií.

Číst dál...

Tak jsme doputovali...

Už od roku 2018 jste mohli společně s námi putovat po kapucínských klášterech v naší zemi. Do mozaiky jednotlivých domů byl doplněn "poslední kamínek" ze Žatce. Ale vypravit se můžete nejen tam, ale i na dalších 31 míst spojených s kapucíny.

Číst dál...

Sušická debata o Akci K

Ve středu 23. září 2020 v 19 h jste zváni do refektáře sušického kláštera na debatu o Akci K. 70. výročí komunistického pokusu o likvidaci řeholního života v naší zemi bychom chtěli připomenout a dokumentovat na příkladu tří našich klášterů.

Číst dál...

Nová kniha: Pax et Bonum

Pokud Vás zajímá, v jakých rolích během dějin vystupovali kapucíni, odpověď můžete najít v právě vycházející publikaci. Kniha zároveň krásným způsobem "prodlužuje" a prohlubuje stejnojmennou výstavu na pražské Loretě.

Číst dál...

Chvalme Pána

V pátek 28. srpna 2020 v 19 h můžete přijít do sušického klášterního kostela sv. Felixe na společnou modlitbu. Modlitbu chval a uctívání povede P. Tomas van Zavrel s Lenkou Krištofovou. Všichni jste zváni.

Číst dál...