obnova2017

Postní obnova v Sušici: Z lásky k tobě

Bratři kapucíni a sestry alžbětinky zvou zájemkyně na duchovní obnovu, která se bude konat v našem klášteře 10.-12.3. 2017. Další podrobnosti jsou zde.

terc slib 2016Profes Pavla a Markéty v místním terciářském společenství v Sušici

Při večerní mši sv. 19.11. 2016 složili svůj "slib" Pavel a Markéta a tím byli definitivně včleněni do místního společenství SFŘ. Zde je pár fotek z této bohoslužby.

podzim sus 2016Podzim 2016 v Sušickém klášteře

Čas letí, zvláště když v posledních týdnech je naše komunita často početně oslabená. Stavební práce a terénní úpravy se pomalu dokončují a něco si také necháme na příští rok... Fotogalerie je ochutnávkou toho, co je nového.

grilovani2016Grilování - setkání SFŘ

Letos v létě členové místního bratrského společenství Sekulárního františkánského řádu (terciáři) nedrželi prázdniny, ale pokračovali v pravidelných setkáních. Pomyslnou třešínkou na dortu bylo grilování 27.7. ZDE je několik momentů, které se podařilo zachytit.

Číst dál...

susice2017Léto 2016 v Sušici

V Sušickém klášteře byly letní měsíce ve znamení stavebních a zahradních prací na nádvoří kláštera i na kostele, ve znamení péče o hosty, prožité provinční vizitace, výměny místního faráře a kaplana, návštěvy biskupa... Na závěr nabízené fotogalerie je vzpomínka na skautský tábor a pozvánka na prvosobotní cappuccina.

Číst dál...

nockostelu2016Noc kostelů u kapucínů v Sušici

Letošní noc kostelů zahrnovala paralelní pestrý program v kostele a v refektáři kláštera (skauti). Zájemci nahlédli i do sklepa. Již dopoledne jsme nabídli exkursi pro tři skupiny školáků. Některé momenty se podařilo zachytit, zde jsou, seřazeny jak šly za sebou. Foto zde.

logo loreta

logo hrobka

logo hradcany

logo olomouc