vyl2018Návštěva Teisnachu

Ve středu 2.5. vyrazil br. Kryštof se zástupci Sušického společenství SFŘ na návštěvu spřízněného společenství v Teisnachu. (viz foto)

van2017Zima 2017/18 v Sušickém klášteře

Poslední zima byla zdánlivě poklidná, ale protože hned po velikonocích nás čekala volební kapitula, byla naplněna finišováním a přípravami, ve znamení "vzhůru ke světlejším zítřkům". Zde je zachyceno pár momentů charakterizujících tento čas.

OblackaSFR2018Obláčka SFŘ v Sušici

V neděli 25.2. 2018 odpoledne proběhla v terciářské kapli Sv. Kříže klášterního kostela sv. Felixe v Sušici "obláčka" 5 zájemců o život ve společenství SFŘ za hojné účasti (nejen) jeho členů. (viz foto)

50letJanPadesátiny br. Jana

Čas letí a my děkujeme Pánu za 50 let nabytého života br. Jana. Spolu se spolubratry ze všech našich kapucínských komunit, místními diecézními kněžími i zástupem věřících jsme v sobotu 10.2. děkovali a slavili...

24 201724 hodin v klášteře

I letošní podzim se v Sušickém klášteře konala víkendová akce pro starší žáky náboženství vikariátu Sušice-Nepomuk s bohatou účastí a pestrým adventním programem. Nabízíme malou ochutnávku.

podzim2017Podzim 2017 v Sušickém klášteře

Začíná padat sníh a tak je na čase se ohlédnout za prožitým podzimem. Co vše jsme prožívali, jak probíhaly stavební, restaurátorské a zahradnické práce, o setkání řádových zájemců, pravidelné bohoslužbě v nemocnici i na co se můžete těšit o vánocích - vše se dozvíte z přiložených obrázků. A kdo bude vytrvalý, ten se dočká i "zlatého hřebu"