Od podzimu do zimy

Máte-li chuť na sušické fotoohlédnutí, můžete vstoupit. Najdete zde odkazy na tři alba zahrnující říjen, listopad a prosinec minulého roku. A také jsme přidali jeden lednový link. Společně se tak můžeme trochu "vrátit v čase".

 

První album se týká akce, která proběhla v brněnském klášteře. Jedná se o listopadové setkání duchovních asistentů, kteří pomáhají moderovat místní bratrská společenství Sekulárního františkánského řádu. Najdete → zde zástupce minoritů, františkánů i kapucínů, jak slaví mši sv. a také jak jednají se členy Národní rady SFŘ. I Sušice tam měla svého zástupce. V čele stolu je pak zachycen aktuální národní ministr sekulárních františkánů v ČR František Reichel.

 

Další album je také "terciářské". Zachycuje obřad trvalé profese dvou členů Sekulárního františkánského řádu, kdy se z Vlasty stala sestra Alžběta a z Petra bratr Antonín. Na samotnou akci v závěru listopadu jsme zvali a teď si můžete prohlédnout, jak se to → celé odehrávalo.

 

A třetí → fotografická nadílka nabízí náladové podzimní snímky, návštěvu generálního rádce Piotra Stasinského, podzimní práce na zahradě a také dřevorubeckou výpomoc v podání bratra Vianneye. K vidění jsou též noví podvodní obyvatelé kláštera i vánoční atmosféra kostela.

 

Nakonec sem doplňujeme odkaz na čtvrté → album, které přibližuje náš bratrský den na Strašíně a na statku na Pohorsku. Nejprve nás tedy přívítal místní farář o. Petr, a potom se naší průvodkyní stala terciářka Markéta.

 

[aktualizováno 30. ledna 2020]