Susice 150Rušení bohoslužeb v Sušici

Omlouváme se, že v čase celostátní karantény je náš kostel otevřen jen po předsíň k osobní modlitbě. Níže najdete, jak je to se zpovědí a též s podáváním eucharistie ve farnosti. Těšíme se, že se po odvolání karantény znovu setkáme.

 

 

Klášterní kostel sv. Felixe je nyní uzavřen pro veřejné bohoslužby, otevřen je pouze po předsíň.

 

Pokud byste neodkladně potřebovali ke svátosti smíření, kontaktujte nás prosím telefonicky. Úmysly mší sv. sloužíme, jak jsou zapsány v intenční knize. Rádi odsloužíme mši sv. na další Vaše úmysly.

 

Farní kostel sv. Václava je otevřený veřejnosti v těchto dnech a časech:

 

Neděle: 7–9 a 9.45–10.30 h s možností individuálního podávání svatého přijímání

Neděle: 17.30–18.30 h s možností zpovědi a individuálního podávání svatého přijímání

Pondělí–sobota: 17.30–18.30 h s možností zpovědi a individuálního podávání svatého přijímání

 

Kaple sv. Rocha je otevřena veřejnosti příležitostně po předchozí domluvě.

 

Kaple na Andělíčku je otevřena ve čtvrtek: 16–17 h

 

Podrobnější informace najdete v prohlášení místního faráře a také na webových stránkách farnosti i na FB farnosti. Zde se také můžete seznámit s Dopisem do karantény. Prohlášení místního biskupa si můžete přečíst na stránkách biskupství.

 

Přikládáme též odkaz na manuál pro domácí nedělní bohoslužbu, ale rovněž výborné tipy na liturgii v čase bez liturgie. Modlitbu k duchovnímu přijímání najdete zde. Je možné také sledovat bohoslužby v Radiu Proglas, v TV Noe, v TV Lux, využít můžete i portál Mše svaté online. Povzbudivé promluvy najdete třeba u Nejsvětějšího Salvátora nebo v podcastu U ambonu.

 

Můžeme se také každý den ve 20 h spojit v modlitbě za ukončení pandemie, za všechny nemocné a jejich ošetřovatele, za ty, kdo v současné tíživé situaci rozhodují o osudech lidí, i za to, abychom byli opravdovými křesťany i svědky a prostředníky Boží lásky.

 

[aktualizováno 28. března 2020]