Beseda s autorkou knihy “Padesátka” v Sušici

Kdy? Ve čtvrtek 10. srpna 2023 v 19 h. Kde? V refektáři sušického kláštera. S kým? S překladatelkou a spisovatelkou Lenkou Kapsovou. A o čem bude řeč? O nedávno vydané publikaci v nakladatelství Host s názvem Padesátka – Čím žijí ženy v období přechodu.

Lenka Kapsová ve své knize vychází z vlastní zkušenosti, ale také ze zkušenosti více jak padesáti žen, se kterými vedla rozhovory. A tak se zrodil text, který dává nahlédnout do prožívání jednoho ze zlomových bodů života ženy. Zároveň tímto vznikl, možná trochu neplánovaně, i “průvodce” pro muže…

Besedu zahájíme krátkým představením autorky. Poté bude následovat četba několika ukázek z Padesátky. A samozřejmě bude i prostor pro položení dotazů. Zájemci si pak budou moct i knihu zakoupit.

Pokud jste malinko zvědaví, jak je publikace psána, můžete navštívit rozcestník, kde najdete odkaz na ukázky z knihy, na recenzi i na rozhovor s autorkou.

Možná Vám vrtá hlavou, proč se beseda uskuteční zrovna v sušickém kapucínském klášteře… Můžeme prozradit, že právě u nás vznikaly první řádky Lenčiny knihy. Budeme rádi, když si uděláte čas a přijdete. Vstup je volný. Do refektáře se dostanete bočním vchodem, naproti kostelu Matky Boží.

Plakát ke stažení

[18. července 2023]

Přejít nahoru