Celestino Aos mBr. Celestino kardinálem

Dalším kardinálem, který bude uveden do kardinálského sboru, bude Mons. Celestino Aós Braco, OFMCap - arcibiskup Santiaga de Chile.

Číst dál...

Raniero mBr. Raniero kardinálem

Náš spolubratr Raniero Cantalamessa byl podobně jako svého času kardinál Špidlík za odměnu jmenován kardinálem. Při této přiležitosti přinášíme překlad rozhovoru, který s ním vedla vatikánská novinářka Benedetta Capelli.

Číst dál...

Smrt je jen začátek

Do dušičkového času dobře zapadá jeden z dílů Cest víry. Pořad České televize je složen z více kapucínských střípků: přivede Vás do brněnské hrobky, také k P. Metoději Frankovi a přiblíží i službu nemocničního kaplana br. Cyrila.

Číst dál...

LeonardoMelki mNoví mučedníci

28. října 2020 byl Svatým otcem Františkem schválen dekret, který uznává mučednictví br. Leonarda Melkiho a br. Tomáše Saleha, kapucínských bratří z kustodie Blízkého východu (Libanon a Sýrie).

Číst dál...

ruceIniciativa smíření 2020

Co nabízí Iniciativa smíření 2020 k 400. výročí bitvy na Bílé hoře, se můžete dočíst na webových stránkách. Za zhlédnutí stojí rozhovor na DVTV, který vedla Daniela Drtinová s Davidem Loulou a Jakubem Sadílkem OFM.

Číst dál...

Hrbitov Brevnov 150 135 2Letošní Dušičky

Apoštolská penitenciárie s osobním pověřením papeže Františka stanovila, že je letos možné získat plnomocné odpustky po celý měsíc listopad.

Číst dál...