Fotokrmení

Když přiletíte do klášterní galerie, tak si můžete sem tam zobnout nějaké to fotosemínko. Snímky nabízejí lednové ohlédnutí za sněhem a přiblíží nás k březnu. Několik záběrů Vám také prozradí, co se měnilo v "útrobách" kláštera.

Číst dál...

Slavnost sv. Felixe z Cantalice

V úterý 18. května 2021 oslavíme patrocinium sušického kostela. Výjimečně tedy bude mše sv. v 18 h, při které si připomeneme "světce římské ulice". Májovou pobožnost v 17.30 h a bohoslužbu doprovodí chválová kapela společenství Jozue.

Číst dál...

Sušická zpovědní chodba

Před pár dny odstartovala oprava zpovědní chodby. Po třech letech čekání – na "odchod" dřevomorky, vysušení prostor a na finanční prostředky – jsme zahájili obnovu místa ke svátosti smíření.

Číst dál...

lenkasasinovawebMájové pobožnosti v Sušici

Květnový měsíc bývá spojovaný s mariánskou úctou. Jednou z možností, jak prohloubit svůj vztah ke Kristu a jeho matce, jsou májové pobožnosti. Jak probíhají v Sušici?

Číst dál...

Slavnost Panny Marie Sušické

V klášterním kostele je zvykem připomínat si Pannu Marii Bolestnou zvláště o třetí neděli velikonoční. Termín letos připadá na 18. duben. Liturgii v 18 h hudebně doprovodí chrámový sbor pod vedením Václava Švehly.

Číst dál...

          Přání k Velikonocům ze Sušice

Ledňáček se vrhá do vodních hlubin, do místa smrti, do hrobu, který se nad ním uzavírá, ale zároveň z této vody vylétne smrtí nedotčený…

Číst dál...