Zvonohra na vlastní oči

O prodlouženém víkendu 26.–28. září 2020 proběhne v pražské Loretě ojedinělá a exkluzivní akce: zpřístupnění věže s barokním mechanismem zvonohry. Součástí komentované prohlídky bude také hra carillonéra i ukázka archiválií.

 

Jedná se o mimořádnou záležitost... Při jaké příležitosti Vás na ni zveme? O slavnosti sv. Václava to bude 325 let, co byla loretánská zvonohra uvedena do provozu.

 

Do loretánské věže se dostane omezený počet návštěvníků, exkluzivitě události odpovídá také cena vstupenky, kterou podpoříte provoz Lorety. Prohlídka potrvá asi 50 minut. Jejími odbornými garanty jsou manželé Baštovi a Radek Rejšek.

 

Více o samotné prohlídce a také praktické informace k ní najdete na spřáteleném webu Lorety Praha. Vstupenky už jsou k zakoupení v on-line prodeji. Přejeme hezký zážitek.

 

Můžete si též pustit rozhovor Tomáše Pavlíčka s Markétou Baštovou. Polední publicistika Českého rozhlasu o loretánské zvonohře začíná v čase 13.08. 

 

Zároveň se na webu Lorety objevila poměrně přelomová zpráva: Pro velký zájem veřejnosti se akce bude o Vánocích opakovat... 

 

[aktualizováno 28. září 2020]