Koncert a slavnost sv. Františka v Sušici

Letošní oslava sv. Františka by mohla vypadat takto: 3. října 2020 po ranní mši sv. "Cappuccino" a v 19 h Transitus. V neděli 4. října v 16 h koncert Gemini musicales a v 18 h slavnostní mše sv.

 

V sobotu 3. října 2020 po ranní mši sv., tj. kolem deváté hodiny, můžete přijít na Cappuccino s kapucíny, tedy na přátelské posezení v refektáři u drobného pohoštění. V 19 h se potkáme v našem kostele na Transitu. Tento obřad připomínající přechod sv. Františka do nebeské slávy hudebně doprovodí chrámový sbor od Sv. Václava. 

 

V neděli 4. října 2020, o slavnosti svatého Františka z Assisi, Vás v 16 h zveme na Koncert barokních mistrů v podání kladenského souboru Gemini musicales. Zazní hudba autorů jako jsou: G. Caccini, C. Monteverdi, A. Banchieri, H. Purcell nebo A. Vivaldi. Koncert potrvá 45 minut, vstup na něj je volný. Stejný soubor (ve složení: Lenka Harigelová a Pavel Marek) potom doprovodí i večerní bohoslužbu.

 

 

Slavnostní liturgii v 18 h bude předsedat sušický farář a sušicko-nepomucký vikář o. Marek Antoni Donnerstag. Po mši sv. jste zváni do refektáře na pohoštění, které připraví místní sekulární františkáni. Budete-li mít čas a chuť, určitě přijďte...

 

Plakát ke stažení - koncert

Plakát ke stažení - liturgie

[26. září 2020]