Ohlédnutí s ledňáčkem

Ledňáček je v křesťanství symbolem vzkříšení. Třeba Vás jeho fotografie z naší zahrady povzbudí, když nyní přicházíme na hřbitovy modlit se za naše zemřelé. Zároveň nabízíme fotografické ohlédnutí od června do září.

 

První odkaz → v galerii Vás dovede na terciářské setkání na Andělíčku, které se uskutečnilo 19. srpna 2020. Průvodcovského výkladu se ujal Felix Václav Šmídl. Mezi posluchači mimo jiné zahlédnete i bohoslovce Lukáše, který měl v Sušici letní praxi.

 

Následující → album zachycuje věčné sliby br. Mariána Šárovce, člena olomoucké komunity. Můžete se podívat, jaká kapucínská "parta" s ním 29. srpna jeho zasvěcení slavila. 

 

Třetí díl nabízené → fotokroniky je plný náladových snímků. Zároveň uvidíte místní vodní nádrž po opravě, také zde najdete momentky z lesní brigády. A pak samozřejmě toho ledňáčka...

 

Kdyby Vám leželo v hlavě, proč je považován za symbol vzkříšení, tady je vysvětlení: ledňáček se vrhá do vodních hlubin, do místa smrti, do hrobu, který se nad ním uzavírá, ale zároveň z této vody vylétne smrtí nedotčený. Někdy také bývá přirovnáván ke Kristu jako nositeli pokoje.

 

Přejeme hezkou prohlídku fotografií.

 

[8. listopadu 2020]