Pohádkové fotopásmo

Pohádkové fotopásmo

Na konci června Sušici navštívila herečka Lenka Sasínová a svým vystoupení potěšila přes osmdesát diváků. Z jednotlivých snímků si snadno pohádky zrekonstruujete. V článku najdete “rozcestník” i k dalším fotogaleriím.

Klášterní zahrada se na nedělní odpoledne změnila na “letní scénu”. Návštěvníci se usadili na lavičkách, ti menší na celtách či dekách rozložených na trávě. Děti se také v jednu chvíli staly přímými aktéry divadelního představení. Asi je zbytečné představovat Červenou karkulku nebo Jeníčka s Mařenkou na cestě k perníkové chaloupce – nicméně fotografie z onoho dvojpředstavení jsou krásnou přehlídkou nejrůznějších emocí a výrazů, kterými herečka Divadla Brod publikum zaujala. Však se → sami přesvědčte.

Podívat se můžete také, jak br. Jan vedl → velikonoční liturgii v Kolinci. Připojeno je pár momentek z voleb v rámci Místního bratrského společenství Sekulárního františkánského řádu v Sušici. Pokud jste zvědaví, jak vypadá nová rada, → tak si její členy prohlédněte. V časovém sledu pak navazuje → květnová Noc kostelů. Snímky kopírují program, který jsme měli připravený: komentovaná prohlídka s br. Romualdem, pak komunita Cenacolo přibližovala svoji činnost, po prohlídce kostela s br. Petrem následovala modlitba za město a žehnání městu.

Další fotogalerie přibližuje → bratrskou návštěvu u našich přátel. Vzápětí se můžete přenést → na Mariánskou pouť Prahou, kam jsme se vypravili s místními terciáři. Hezký článek o pouti byste našli v červencovém Farním listu z pera Anny Brigity Blažkové OFS.

Volně můžete přejít → na jarní snímky. Do fotografií přírody a zahradních prací jsou vloženy čtyři stavební vsuvky. Za pozornost stojí postupná proměna zpovědní chodby. Sérii ohlédnutí potom uzavírají → ptákoviny, tedy zachycení našich ptačích návštěvníků. Asi už je veřejným tajemstvím, že dva z nich jsou stálejšími hosty a mají i svá jména: kačer se jmenuje Donald a paní kačerová je Melánie. Hezké prohlížení…

[12. července 2021]

Přejít nahoru