Porciunkule v Sušici a Gemini musicales

Ve středu 2. srpna 2023 se můžete zúčastnit liturgie (v 9, v 11 a v 18 h) spojené s oslavou Panny Marie Andělské z Porciunkule. První bohoslužbu bude celebrovat horažďovický farář P. Mariusz Piwowarczyk OMI; v 11 h uvítáme salesiánského kněze P. Vojtěcha Sivka, který k nám přijede z Prahy; večerní mši svaté bude předsedat místní kapucín br. Petr. Všechny bohoslužby hudebně doprovodí soubor Gemini musicales z Kladna.

Někdy se o této slavnosti mluví jako o tzv. Porciunkuli. Co si pod tímto slovem můžeme představit? Porciunkule znamená “podílek”, “kousek” země, na které sv. František z Assisi vystavěl kapli Panny Marie Andělské. Je to mimo jiné místo vzniku řádu menších bratří, ale také místo spojené s odpuštěním, s tzv. porciunkulovými odpustky. Proto také bude možnost přistoupit ke svátosti smíření. Zpovědníci budou k dispozici od 8.30 do 12 h a potom od 17 do 19 h. Těšíme se na všechny poutníky…

Možná jste zaregistrovali, že uvažujeme o výmalbě kostela a aktuálně mapujeme, jakým směrem se vydat. Sbírka při liturgii by tak byla použita na obnovu Sv. Felixe. Děkujeme za Vaši podporu.

Děkujeme bratřím františkánům za poskytnutí úvodního obrázku. Na jejich stránkách se můžete dočíst i něco víc o významu Porciunkule.

Plakát ke stažení

[4. července 2023]

Přejít nahoru