Sušická slavnost sv. Františka s o. Josefem Prokešem

V úterý 4. října 2022 si v sušickém klášterním kostele připomeneme sv. Františka z Assisi. Zároveň nás přijede povzbudit o. Josef Prokeš: jako hlavní celebrant a kazatel na mši sv. v 18 h, ale také jako přednášející. A o čem bude o. Josef po liturgii mluvit? Odrazí se od otázky “Proč se lidé dnes o víru moc (ne)zajímají?” A když budete chtít, můžete zůstat i na pohoštění.

Do slavnosti sv. Františka ovšem vstoupíme už v pondělí 3. října v 19 h. Bude nás čekat obřad Transitus, kdy si připomínáme přechod našeho zakladatele do nebeské slávy. Zazní úryvek z Františkova životopisu s drobným komentářem, letos v podání br. Petra, společnou modlitbu umocní svým zpěvem sušický chrámový sbor.

Otce Josefa Prokeše mnozí znají jako skauta, horolezce, spisovatele a také jako kněze, který se nespokojuje s povrchním pohledem. Stačí se např. začíst do jeho knihy “Pán se stará”. Po bohoslužbě se tak můžeme těšit na jeho slovo, jak je to s dnešním zájmem lidí o věci víry.

Večerní mši svatou v 18 h rovněž doprovodí místní chrámový sbor pod vedením Václava Švehly. V tento den nebude bohoslužba v děkanském kostele sv. Václava. A jak už bylo avizováno: po přednášce jste všichni zváni na pohoštění do klášterního refektáře.

Těšíme se na společné františkánské setkání.

Za zprostředkování obrázku děkujeme portálu rts.ch.

Plakát ke stažení

[aktualizováno 25. září 2022]

Přejít nahoru