Výročí posvěcení kostela sv. Felixe s o. Vojtěchem Blažkem

V neděli 23. října 2022 slaví celá církev Misijní den, nečekaně v Sušici máme slavnost Výročí posvěcení kostela. Zavítá k nám o. Vojtěch Blažek, mimo jiné spirituál na českobudějovickém BiGy. Mše sv. začíná v 18 h, ale po ní se můžete těšit na povzbuzení, které je pracovně nazváno “Ježíš neřekl: Uctívejte mě, ale: Následujte mě…” Liturgii doprovodí skupina Escape.

Když si spojíte o. Vojtěcha a skupinu Escape, tak Vám přijde, že už jste něco podobného museli zažít. Jasně, přenášíme se tím na EnterJunior do Ktiše, tedy na každoroční mládežnickou akci v českobudějovické diecézi. Máme naději, že něco radostného z Ktiše se přenese i k nám do Sušice. Otce Vojtěcha důvěrně pozvali i místní návštěvníci Večerů pro muže, kde měl velmi povedené vyprávění o svátosti smíření.

Tentokrát by to mělo být na téma: “Ježíš neřekl: Uctívejte mě, ale: Následujte mě…” Jak jsme se k tomu dostali? Zjišťovali jsme mezi sušickými farníky, o jakou přednášku by měli zájem. Sešlo se nám hned několik návrhů: od úvodu do adventu, přes modlitbu v rodině až po rozjímání nad tím, co nás může těšit na křesťanství. A o. Vojtěcha zaujal v nabídce onen “rozpor” mezi úctou a následováním… Jak už bylo řečeno: hudební stránku zajistí skupina Escape, která bude mít pro Vás nachystané také zpěvníčky.

Kostel posvětil 24. října 1655 kardinál Arnošt Vojtěch z Harrachu. Je to rovněž vzácná chvíle připomenout si fundátory i dobrodince kostela a kláštera.

Těšíme se na viděnou.

Plakát ke stažení

[15. října 2022]

Přejít nahoru