Noc kostelů v Sušici

Pokud byste letos chtěli prožít Noc kostelů, určitě si nic dalšího neplánujte na páteční večer 2. června 2023. A můžete určitě zavítat i do Sušice. Otevřený bude farní kostel sv. Václava, kaple sv. Andělů Strážných, kostel Matky Boží (Nanebevzetí Panny Marie), kaple sv. Rocha a samozřejmě i kapucínský kostel sv. Felixe. Podruhé se také otevře kostel v Albrechticích.

Na co se u nás můžete těšit? Kostel otevřeme v 18 h. Úvodní část jsme nazvali Ticho jako v kostele. Budete si moct v klidu prohlédnou Sv. Felixe, popř. využít kostel jako posvátný prostor pro ztišení a modlitbu nebo pro rozhovor s bratřími. Zároveň se zpovědní chodbou dostanete do sakristie a do chóru, kde budou vystavené liturgické věci.

V 19 h vystoupí se svým programem Chevra, sušická chválová skupina, která bude zpívat a hrát celou hodinu. Kapelu jste mohli víckrát zaslechnout i v našem kostele při bohoslužbách. Svoje si tam najdou i ti, kdo mají rádi klidnější písně, ale i ti, kdo dávají přednost skladbám dynamičtějším.

Ve 21 h se můžete těšit na komentovanou prohlídku kostela, letos to bude v podání br. Jana. A po ní, asi ve 22 h, se krátce spojíme v modlitbě a požehnáme městu… Na viděnou u Sv. Felixe.

Na plakátu najdete i programy dalších kostelů. Více o celé akci se dozvíte na www.nockostelu.cz.

Plakát ke stažení

[28. května 2023]

Přejít nahoru