Noc kostelů v Sušici

V pátek 10. června 2022 startuje po celé republice Noc kostelů. Rádi se do této akce zapojíme i u Sv. Felixe, třebaže to letos bude trochu v úsporné podobě. V 17 h můžete přijít na koncert ZUŠ Sušice, a pak si můžete naopak prožít “ticho jako v kostele”.

Sedmnáctá hodina otevře náš kostel pro příznivce hudby v podání Základní umělecké školy Františka Stupky. Zajímavé může být, že do koncertního pásma se zapojí jak samotní žáci, tak i jejich učitelé. Na své si přijdou fanoušci dechové hudby, ale třeba i varhan. Paleta nabídky bude široká. Tóny budou kostel naplňovat do 18. hodiny. Níže najdete připojený program koncertu.

Poté se nám Sv. Felix “propadne” do ticha. Zkusíme ještě atmosféru podmalovat světlem svící. Návštěvníci si pak budou moci sami prohlédnout kostel, ale nebojte, pokud se budete chtít na něco zeptat, bratři kapucíni budou poblíž. Přes zpovědní chodbu se dostanete letos nově do sakristie, kde budou vystaveny věci, které se používají při bohoslužbách.

Zakončení máme naplánováno na 21.45 h. V tento čas se můžete připojit k modlitbě za mír a poté bude následovat požehnání městu a jeho obyvatelům. Těšíme se, že k nám “zabloudíte”.

Plakát s programem Noci kostelů v Sušici a Albrechticích

Program koncertu ZUŠ Sušice

[aktualizováno 8. června 2022]

Přejít nahoru